۱۳۹۹ جمعه ۱۷ مرداد
اداره کل مراکز تحقیقاتی و ارتباط با صنعت
برگزاري دوره‌هاي كوتاه‌مدت تخصصي از اولويت‌هاي راهبردي پژوهشگاه مركزي است

دكتربابك نگاهداري در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزشي و پژوهشي  گروه دانشگاه خبرگزاري آنا، از برگزاري دوره‌هاي آموزشي كوتاه‌مدت تخصصي آزمايشگاهي و كارگاهي به عنوان يكي از اولويت‌هاي راهبردي پژوهشگاه مركزي دانشگاه آزاداسلامي در سال جاري خبر داد.

وي افزود: با توجه به ظرفيت‌هاي تجهيزاتي و بنيه علمي سامانه ساها، در سال 97 برگزاري 500 عنوان دوره آموزشي كوتاه مدت تخصصي(برون دانشگاهي) در سطح كشور برنامه‌ريزي شد كه در نهايت تعداد 334 دوره تا پايان سال گذشته به فاز عملياتي رسيد. از اين محل بالغ بر دوازده ميليارد و هشتصد ميليون ريال درآمد كسب شده است.

رئيس پژوهشگاه مركزي و شبكه هاي آزمايشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي بيان كرد: اين در حالي است كه تعداد دوره‌هاي برگزار شده از سال 1394 تا پايان سال 1396 تنها 59 دوره(درون سازماني) فقط با رويكرد تقويت بنيه كارشناسي سامانه ساها برگزار شده بود.

نگاهداري با اشاره به ظرفيت‌هاي عظيم تجهيزاتي و نيروي انساني متخصص و مجرب در ساختار سامانه‌هاي ساها و ساتا خاطرنشان كرد: به استناد مصوبه مورخ 1398/6/30 هيئت رئيسه دانشگاه، برنامه‌ريزي و برگزاري دوره‌هاي آموزشي تخصصي در حوزه وظايف و اختيارات پژوهشگاه و شبكه‌هاي آزمايشگاهي قرار گرفته است. در حال حاضر تدوين دستورالعمل اجرايي دوره‌هاي آموزشي تخصصي در دستور كار معاونت امور آزمايشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي اين حوزه قرار دارد و با توجه به سياست‌گذاري‌هاي انجام شده، پيش‌بيني مي‌شود در سال جاري دوره‌هاي مذكور با رشد 100 درصدي روبرو شود.

وي عنوان كرد: از طريق برگزاري دوره‌هاي آموزشي تخصصي علاوه بر تقويت بنيه كارشناسي شبكه آزمايشگاهي و تحقيقاتي دانشگاه آزاد اسلامي، گام موثري در تحقق برنامه‌هاي دانشگاه در افزايش درآمد غير شهريه‌اي برداشته شود.

تعداد بازدید:
47
تاریخ:
1398/08/01
منبع:
ana.ir
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal