۱۳۹۹ جمعه ۱۷ مرداد
اداره کل مراکز تحقیقاتی و ارتباط با صنعت
خريد كتاب از سي‌ودومين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران

رئيس پژوهشگاه و شبكه آزمايشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي دستورالعمل «خريد كتاب از سي‌ودومين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران» را ابلاغ كرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر بابك نگاهداري رئيس پژوهشگاه و شبكه آزمايشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي دستورالعمل «خريد كتاب از سي‌ودومين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران» به روساي دانشگاه آزاد اسلامي استان ها ، رؤساي واحدها، مراكز آموزشي و معاونت آموزش عمومي و مهارتي (سما) را ابلاغ كرد.

رئيس پژوهشگاه و شبكه آزمايشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي در اين دستورالعمل آورده است: با توجه به برگزاري سي‌ودومين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران از تاريخ 98/2/4 تا 98/2/14 در مصلاي امام خميني (ره) تهران، به منظور تقويت كتابخانه‌هاي واحدهاي دانشگاهي، واحدها مي توانند نسبت به خريد كتاب هاي موردنياز از نمايشگاه يادشده اقدام كنند.

براساس اين دستورالعمل؛ خريد كتاب بايد با توجه به اهداف آموزشي، رشته‌هاي تازه تأسيس، نياز كاربران و محدوديت هاي مالي، فضا و نيروي انساني كتابخانه ها و استانداردهاي كتابخانه‌هاي دانشگاهي، همچنين سياست هدايت واحدهاي دانشگاهي و برنامه‌هاي پژوهشي آينده دانشگاه (پايش و…) و استفاده از كتاب هاي الكترونيكي انجام شود.

همچنين تهيه فهرست كتاب هاي موردنياز هر واحد بر اساس اولويت كتابخانه واحد، با نظرسنجي از استادان و نياز دانشجويان انجام شود.

بر اساس بندهاي اين دستورالعمل؛ ضروري است واحدهاي دانشگاهي گزارش خريد را پس از نمايشگاه به همراه مدارك موردنياز براي بررسي و گرفتن تأييديه از پژوهشگاه تا تاريخ 98/11/1 ارسال كنند.

با توجه به اينكه واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي به صورت يكپارچه داراي غرفه عرضه و فروش كتاب‌هاي چاپ شده خود در نمايشگاه هستند، هر واحد دانشگاهي با خريد از اين غرفه‌ها مي تواند از تسهيلات و تخفيف هاي ويژه‌ برخوردار شده و نسبت به غني‌سازي كتابخانه هاي خود اقدام كند. همچنين خريد كتاب هاي داخلي از ناشران دانشگاهي وابسته به وزارتين نيز در اولويت است.

درخصوص خريد كتاب‌هاي خارجي با توجه به توافق انجام‌شده ميان دانشگاه آزاد اسلامي و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، واحدهاي دانشگاهي مي‌توانند از حمايت مالي 25درصد تخفيف نسبت به تهيه كتاب هاي خارجي برخوردار شوند. واحدهاي متقاضي مي توانند با معرفي نماينده خود به صورت رسمي به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از طريق مراجعه به سايت http://tibf.ir (سامانه ثبت‌نام و مديريت بن سازمان ها و نهادها) اقدام كنند.

ضروري است واحدها در صورت نياز، كمال دقت و صرفه‌جويي را در خريد كتاب‌هاي خارجي داشته باشند و نسبت به خريد و تهيه كتاب‌هاي چاپ‌شده سال هاي 2016 و پس از آن اقدام كنند.

براساس اين دستورالعمل؛ سقف خريد كتاب‌هاي خارجي براي واحدهاي ويژه تا 300 ميليون ريال، واحدهاي سطح يك تا 200 ميليون ريال، واحدهاي سطح دو تا 100 ميليون ريال و واحدهاي سطح سه تا 50 ميليون ريال است.

گفتني است مراكز آموزشي بايد از طريق واحد مادر اقدام به خريد كنند.

تعداد بازدید:
33
تاریخ:
1398/04/04
منبع:
روابط عمومي سازمان مركزي-cri.iau
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal