اداره کل مراکز تحقیقاتی و ارتباط با صنعت
با حمايت دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان بومي سازي مواد آزمايشگاهي مرجع در شركت دانش بنيان
به گزارش خبرگزاري صدا و سيما ، مركز اصفهان ؛ رئيس هيات مديره شركت معيار دانش پارس از شركت هاي دانش بنيان وابسته به دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان گفت: اين مواد پس از 6 سال كار تحقيقاتي و پژوهشي براي اولين بار دركشور و خاورميانه در اين شركت توليد شده است.
مهدي نبي با بيان اينكه اين مواد براي دستگاه هاي آزمايشگاه دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان استفاده مي شود گفت: آزمايشگاه اين شركت دانش بنيان تنها آزمايشگاه مرجع و مورد تاييد شوراي تامين سلامت استان اصفهان در زمينه اندازه گيري آلاينده هاي فلزي ، نيترات و باقيمانده سموم در فرآورده هاي كشاورزي است.
وي با اشاره به اينكه اين آزمايشگاه از سال 92 با مشاركت بخش خصوصي و دانشگاه آزاد اصفهان راه اندازي شد، افزود: توليد مواد مرجع گواهي شده ( CRM) براي كاليبراسيون تجهيزات آزمايشگاه از دستاوردهاي اين شركت دانش بنيان است. 
رئيس هيات مديره اين شركت دانش بنيان وابسته به دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان گفت: به دليل اينكه اداره كل استاندارد استان، كارشناسان ارزياب براي ارزيابي مواد مرجع گواهي شده ( سي ان آر ) براي كاليبراسيون تجهيزات آزمايشگاه ندارد تاكنون مجوز فروش اين مواد به اين شركت داده نشده است. 
وي افزود: كشورهاي آمريكا، انگليس و آلمان فناوري توليد اين مواد را در اختيار دارند و در حال حاضر از اين كشورها مواد مرجع گواهي شده ( سي ان آر ) براي كاليبراسيون تجهيزات آزمايشگاه وارد مي شود.
شركت هاي دانش بنيان به منظور افزايش علم و ثروت، توسعه اقتصادي بر پايه دانش و تحقق اهداف علمي و اقتصادي در راستاي گسترش اختراع و نوآوري و در نهايت تجاري سازي نتايج تحقيق و توسعه در حوزه فناوري هاي برتر و با ارزش افزوده فراوان تشكيل مي شود و از محورهاي اساسي اقتصاد دانش بنيان و رشد و توسعه جوامع امروزي بشمار مي روند .
در حال حاضر حدود پنج هزار شركت دانش بنيان در 43 پارك علم و فناوري در كشور فعال است.
استان اصفهان نيز داراي يك شهرك علمي و تحقيقاتي ، 2 پارك علم و فناوري ، بيش از 10 مركز رشد فناوري و بيش از 500 شركت دانش بنيان است.
دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان با برخورداري از 28 واحد و مركز دانشگاهي، 84 هزار و 842 دانشجو، يكهزار و 650 عضو هيأت علمي و يكهزار و 982 كارمند در فضايي به وسعت بيش از 2 هزار و 180 هكتار، به تربيت و آموزش نسل جوان مشغول است.
تعداد بازدید:
18
تاریخ:
1397/11/13
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal