اداره کل مراکز تحقیقاتی و ارتباط با صنعت
دكتر ثمري:
اختصاص 3 آزمايشگاه براي آزمايش‌هاي ميدان نفتي كرنج

 

 
داود ثمري در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزشي و پژوهشي گروه دانشگاه خبرگزاري آنا، اظهار كرد: بعد از واگذاري ميدان نفتي كرنج به دانشگاه آزاد اسلامي قرار بود كه ميدان نفتي دوم هم واگذار شود، اما متأسفانه تاكنون اين اتفاق نيفتاده است و به هيچ يك از 9 دانشگاهي كه قرارداد نفتي داشتند، ميدان نفتي دوم واگذار نشده است.

مديركل توسعه فناوري و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامي بيان كرد:  ميدان نفتي دوم ميدان سلمان در نزديكي جزيره لاوان در دريا قرار داد. وزارت نفت بايد تصميم جدي در اين باره بگيرد و دومي را نيز سريع‌تر به دانشگاه‌ها واگذار كند.

ثمري ادامه داد: از آنجايي كه نحوه قراردادها عوض شد، كمي وقفه در اين امر اتفاق افتاد اما دانشگاه آزاد همپاي ساير دانشگاه‌ها در قالب قراردادهاي جديد و تخصصي پيش مي‌رود.

وي بيان كرد: ميدان نفتي كرنج به واحد علوم و تحقيقات واگذار شده است و پژوهشگران اين دانشگاه در آنجا كار مي‌كنند و پروژه با قدرت پيش مي‌رود.

مديركل توسعه فناوري و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامي درباره علت وقفه در اجراي قراردادهاي نفتي دانشگاه‌ها اضافه كرد: قرارداد نفتي كار بزرگي بود و اول با سرعت زيادي پيش رفت. در ادامه مسير، شيوه قراردادها تغيير كرد و نتيجه‌‌محور شد. به همين دليل مدتي طول كشيد تا اين قراردادها براي دانشگاه‌ها تبيين شود ولي الان دانشگاه‌ها خوب پيش مي‌روند.

ثمري افزود: اكنون فاز اول قرارداد‌ها كه شناخت مخزن بود به اتمام رسيده و وارد مرحله آزمايشگاهي شده‌ايم. در دانشگاه آزاد سه آزمايشگاه در واحدهاي اميديه، قشم و علوم و تحقيقات در حال انجام آزمايش‌هاي لازم هستند.

 
 
تعداد بازدید:
65
تاریخ:
1397/10/29
منبع:
ana.ir
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal