اداره کل مراکز تحقیقاتی و ارتباط با صنعت
دكتر ثمري:
جشنواره مخترعان، مبتكران و نوآوران در 15 محور برگزار مي‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا از نجف‌آباد، هفتمين جشنواره مخترعان، مبتكران و نوآوران دانشگاه آزاداسلامي از تاريخ 14 تا 16 اسفند سال جاري در دانشگاه آزاد اسلامي واحد نجف‌آباد برگزار مي‌شود و مهلت ارسال اختراعات به دبيرخانه جشنواره براي داوري تا اول بهمن سال جاري است.

داوود ثمري روز گذشته در جلسه هماهنگي برگزاري هفتمين جشنواره مخترعان، مبتكران و نوآوران در دانشگاه آزاد اسلامي واحد نجف‌آباد درباره محورهاي اين جشنواره گفت: اين جشنواره با 15 محور علمي و در سه حوزه دانش‌آموزي، دانشجويي و اعضاي هيئت علمي برگزار مي‌شود و علاقه‌مندان مي‌توانند تا اول بهمن آثار خود را به دبيرخانه جشنواره ارسال كنند.

وي اضافه كرد: پس از داوري اوليه آثار از طريق سامانه پيش‌بيني شده براي اين كار و اعلاميه برگزيده‌هاي بخش مقدماتي در اواخر بهمن، آثار برگزيده براي داوري فيزيكي به جشنواره دعوت مي‌شوند.

 

 
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي نجف‌آباد نيز از آمادگي كامل براي ميزباني اين جشنواره خبر داد و متذكر شد: از تمام امكانات و ظرفيت‌هاي واحد نجف‌آباد براي برگزاري باشكوه اين رويداد علمي و عملي استفاده كرده‌ايم و تمام برنامه‌ريزي‌هاي لازم انجام شده است.

اميررضا نقش، برگزاري اين جشنواره در واحد نجف‌آباد را فرصتي كم‌نظير دانست و افزود: تمركز 30 درصد از صنايع استان اصفهان در شهرستان نجف‌آباد فرصت مغتنمي است كه دانشگاه آزاد اسلامي اين شهرستان توانست با تكيه بر ظرفيت‌ها و توانايي‌هاي خود، ايحاد اعتماد در بخش صنعت و برقراري ارتباطي دو سويه، بيش از 13 ميليارد ريال از طرح‌هاي صنعتي را پشتيباني و اجرا كند.

 

 
وي از رشد 300 درصدي جذب طرح‌هاي برون‌دانشگاهي خبر داد و خاطرنشان كرد: در سه سال گذشته توانسته‌ايم در جذب طرح‌هاي برون‌دانشگاهي رشدي 300 درصدي داشته باشيم. اين نشان مي‌دهد صنايع براي رفع مشكلاتشان در مسير اعتماد به دانشگاه گام برمي‌دارد.

در ادامه دبير هفتمين جشنواره مخترعين، مبتكران و نوآوران از استقبال كم‌نظير از جشنواره خبر داد و گفت: هفتمين دوره اين جشنواره در حالي به ميزباني واحد نجف‌آباد برگزار مي‌شود كه با استقبال چشمگيري مواجه بوده‌ايم.

حامد قمي افزود: يكي از دعدغه‌هاي هميشگي مخترعان تجاري‌سازي اختراع آنهاست، ازاين‌رو از داوراني استفاده شده كه ارتباط گسترده و مؤثري با بخش صنعت دارند تا مخترعان بتوانند  به‌صورت مستقيم با بخش صنعت مرتبط شوند.

به گزارش آنا، سال گذشته و در ششمين دوره جشنواره مخترعان، مبتكران و نوآوران به ميزباني واحد تهران مركزي، بيش از 300 طرح به دبيرخانه جشنواره ارسال  شد كه 136 اختراع به نمايشگاه ارائه و در نهايت 23 طرح در داوري فيزيكي و بنياد نخبگان پذيرفته شد.

تعداد بازدید:
52
تاریخ:
1397/10/15
منبع:
ana.ir
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal